Previous Next

PRZESTRZEŃ SZKOLNA

Niezwykły budynek Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego to dawna siedziba Kinoteatru X, kultowego klubu Spirala, a także licznych organizacji studentów Politechniki Śląskiej. W 2012 roku, po modernizacji i przebudowie uzyskał nagrodę w konkursie na „Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego”.

Obecnie w nowoczesnych, przestronnych salach budynku przy ulicy Księdza Marcina Strzody 10 zdobywają wiedzę uczniowie naszego liceum oraz studenci Wydziały Architektury kierunku architektura wnętrz. W obiekcie, w pełni dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, oprócz sal wykładowo-ćwiczeniowych wyposażonych w monitory multimedialne mieszczą się dwie aule, biblioteka szkolna, profesjonalna sala komputerowa oraz strefa wypoczynkowa (nazywana przez uczniów „akwarium”).

Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej, gdzie uczniowie mają do dyspozycji halę sportową, siłownie, boiska, a w okresie zimowym lodowisko.

Dodatkowym atutem naszej szkoły jest lokalizacja – w samym sercu Gliwic, na terenie kampusu Politechniki Śląskiej. Bliskość obiektów uczelnianych, miejskich centrów kultury i sztuki, dzięki świetnej komunikacji, pozwalają naszym uczniom korzystać z bogatej oferty naukowej i kulturowej Uczelni oraz miasta w godzinach popołudniowych.