Uczniowie klasy 3B, Marta Rogala-Rojek i Jakub Malcherek, uczestniczą w projekcie naukowym prowadzonym we współpracy z PŚ, podczas którego pracują nad wykorzystaniem biopolimerów jako nośników leków przeciwnowotworowych. Ich wyzwaniem naukowym jest opracowanie nowej formy terapii przeciwnowotworowej z wykorzystaniem kurkuminy i kwercetyny, czyli leków pochodzenia roślinnego, które w obecnej formie nie są łatwo przyswajane przez organizm chorego. Umieszczenie ich w otoczce z biopolimeru wydłuży działanie leków, dzięki czemu pacjenci będą mogli szybciej powrócić do zdrowia.
Prace badawcze koordynowane są przez dr hab. inż. Katarzynę Krukiewicz, prof. PŚ (Centrum Elektroniki Organicznej i Nanohybrydowej PŚ), inż. Angelikę Banaś oraz inż. Szymona Smołkę (Wydział Chemiczny PŚ).