Finał konkursu „Eksperyment łańcuchowy” – w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

1 czerwca, w sobotę, team konstruktorski łączonych sił klasy architektonicznej - Karoliny Kalety, Rafała Glanca oraz klasy politechnicznej w składzie Natalia Homa, Bartek Koziołek i Bartek Kuziel, wraz z Panią dr Małgorzatą Szymaszek, wzięli udział w finale konkursu zatytułowanym Eksperyment Łańcuchowy. Główną ideą konkursu organizowanego przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego jest zaprojektowanie i zbudowanie urządzenia, które przy wykorzystaniu różnego rodzaju zjawisk i praw fizycznych przetransportuje metalową kulkę z jednego swojego końca na drugi. Podczas otwartego dla publiczności finału, wszystkie urządzenia dopuszczone do tego etapu zostały połączone w jeden, kilkakrotnie uruchamiany łańcuch, co dało nazwę przedsięwzięciu jako "Eksperyment Łańcuchowy". Nasza machina nie zdobyła tym razem nagrody, ale doświadczenia zebrane w tej edycji na pewno przyniosą efekty za rok. Dziękujemy serdecznie naszemu dobremu duchowi - Pani Kierownik Działu Spraw Studenckich i Kształcenia, Pani Grażynie Maszniew na pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.