21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Szkolne obchody tego święta rozpoczęliśmy już w poniedziałek 19 lutego projekcją autorskiego filmu naszych czwartoklasistów na temat kanonu literatury polskiej oraz błyskawicznym konkursem literackim, w którym drużyny uczniów i nauczycieli rywalizowały o tytuł lepszego znawcy poezji polskiej. Film pt. « LeWuDe, czyli Matyrzystów zwady z systemem » spotkał się z uznaniem szkolnej publiczności, konkurs zakończył się remisem i tylko ograniczenia czasowe nie pozwoliły Bartkowi z IVB wyrecytować wszystkich utworów Adama Asnyka 😊 W kolejnych dniach klasy architektoniczne zorganizowały wystawę prac plastycznych inspirowanych literaturą polską. Uczniowie przygotowali prace w dwóch kategoriach : znane budynki oraz studium postaci. Rysunki można jeszcze obejrzeć w holu na drugim piętrze. Zapraszamy serdecznie!
dr Aleksandra Chrupała