W sobotę 2 marca, już po raz drugi Akademickie LO Politechniki Śląskiej w Gliwicach wraz Politechniką Śląską gościło w swoich siedzibach uczestników drugiego etapu zawodów Olimpiady Informatycznej Juniorów. Do ALO przybyło 12 młodych pasjonatów informatyki z całego Śląska, od Wodzisławia Śląskiego do Częstochowy. Po formalnej rejestracji i przywitaniu przez Dyrektor ALO dr Małgorzatę Borysławską w siedzibie szkoły, uczestnicy przeszli na Wydział AEiI, gdzie dzięki uprzejmości władz wydziału, pracownicy techniczni uczelni czuwali nad przebiegiem zawodów. W czasie sesji próbnej uczniowie ALO uczęszczający na zajęcia Koła algorytmicznego (Maks Kula, Jakub Fudal, Jakub Fraś oraz Igor Popowski) pomagali uczestnikom w sprawdzeniu kompletności oprogramowania i poprawności konfiguracji sprzętu. Koordynatorem całego przedsięwzięcia była Pani dr inż. Bożena Wieczorek. W całej Polsce zawody odbywały się w 10 szkołach i 3 uczelniach wyższych.