Previous Next

Europejski Dzień Języków

W czwartek, 26 września, w naszej Szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Wydarzenie rozpoczęliśmy poza murami naszej szkoły – wspólnym tańcem – belgijką wykonaną na Placu Krakowskim.

Ideą tegorocznego święta języków w naszej Szkole było poznanie krajów, które razem z naszym Liceum biorą udział w międzynarodowym projekcie współpracy szkół europejskich zatytułowanym: „Let’s Read: A Reading Promotion Programme Through Gamification”, czyli: Malty, Hiszpanii, Słowacji, Niemiec, Litwy i Belgii. Zadaniem uczniów było przygotowanie stoiska prezentującego wybrany kraj oraz przedstawienia, które przybliżyłoby Szkole kulturę, czy historię danego państwa. Stoiska uginały się od regionalnych specjałów – można było spróbować ciast, ciasteczek, napić charakterystycznych napojów (miedzy innymi była kawa z lodami), a zapach robionych na miejscu oczywiście belgijskich frytek roznosił się po szkole jeszcze długo po zakończeniu prezentacji :)

Przedstawienia ujawniły, poza kreatywnością, talentem i poczuciem humoru twórców, aktorów oraz organizatorów interaktywnych quizów, również liczne talenty muzyczne w klasach pierwszych, zarówno wokalne, jak i instrumentalne. Usłyszeć zagrany na pianinie „na żywo” hymn Malty, czy zaśpiewany hymn Litwy – bezcenne :)

Dzięki wspólnej zabawie wszyscy uczniowie mogli przekonać się, że każdy z europejskich krajów biorących razem z nami udział w projekcie posiada wspaniałą i bogatą kulturę oraz tradycję, której wspólne odkrywanie, podczas realizacji projektu, będzie na pewno wielką przyjemnością.