Dzisiejsze popołudnie spędzone na Gali wręczenia Złotych Indeksów Politechniki Śląskiej było niezwykłym wydarzeniem. Pan Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia prof. dr hab. inż. Wojciech Szkliniarz przewodniczył uroczystości, na której zebrali się zwycięzcy konkursu, którego nagrodą jest wstęp na Politechnikę Śląską poza rekrutacją.
Pośród kilkudziesięciu uczniów ze Śląska oraz innych regionów Polski, nasza drużyna błyszczała szczególnie. Po raz pierwszy zdarzyło się, że młodzież z jednej szkoły otrzymała aż 9 tytułów. Galę zdominowali więc nasi uczniowie, których udział w kilkuetapowym konkursie został nagrodzony indeksami uczelni w dziedzinach: matematyka -1, chemia - 1 i informatyka - 7. Szczęśliwymi posiadaczami indeksów są:
Informatyka:
Tomasz Kawalec 2 b
Jakub Fudal 3b
Michał Lasak 3b
Kamil Moszumański 3b
Maks Kula 3b
Maja Rudnicka 3b
Sonia Szczotka 4b
Chemia:
Dominik Styła 3b
Jakub Fudal 3b
Warto nadmienić, że nasi uczniowie poza imponującym startem grupowym, błysnęli jeszcze w dwóch nieformalnych kategoriach. Tomek Kawalec zdobył swój indeks jako uczeń dopiero drugiej klasy liceum, natomiast Kuba Fudal jest zdobywcą podwójnego indeksu z informatyki i matematyki. Gratulacje dla naszej złotej młodzieży oraz ich mentorów: Pani dr B. Wieczorek, Pani dr M Danek oraz Panów mgr M Balickiego i J Urygi!