15 kwietnia rozpoczęło działalność Studenckie Centrum Kreatywności w Gliwicach. SCK wraz z Przestrzenią Innowacji i Kreatywności w Katowicach tworzą Centrum Aktywności Studenckiej na Politechnice Śląskiej.
"Jego celem jest utworzenie przestrzeni, w której będzie można kreować, rozwijać kompetencje przyszłości wśród studentów, doktorantów i pracowników. Obiekt będzie otwarty dla studentów i grup projektowych, tak aby maksymalnie dopasować funkcjonalność tego obiektu do potrzeb jego przyszłych użytkowników – powiedział prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.
Studenckie Centrum Kreatywności mieści się w budynku dawnych stajni przy ulicy Akademickiej. – Jest to miejsce, do pracy indywidualnej i grupowej. Studenci będą mogli tu realizować np. projekty PBL (Project Based Learning). Odbywać się będą tutaj także konsultacje, spotkania, debaty czy seminaria. Centrum otwarte będzie także dla uczniów szkół ponadpodstawowych – mówiła dr inż. Aneta Grodzicka, dyrektor Centrum Aktywności Studenckiej.
Nasi uczniowie biorą udział w projektach PBL od kilku edycji, dlatego zostaliśmy zaproszeni na otwarcie, aby pokazać rezultaty wypracowane w trakcie projektów uczniowskich. Na pewno zagościmy w Centrum już wkrótce!