To już ostatnia mobilność zagraniczna w ramach projektu Erasmus + pt: "Under the same sky".

Projekt rozpoczęliśmy w roku 2020 tuż przed wybuchem pandemii. Nie przeszkodziła nam ona jednak realizować różnych zadań związanych z astronomią w tym czasie.

W ciągu ostatnich 2 lat nasi uczniowie byli w szkołach partnerskich we Włoszech i w Rumunii. W zeszłym roku również ALO gościło 3 delegacje szkół partnerskich. Ostatnia wizyta przypadła Adanie, w Liceum Nauk Ścisłych, które koordynuje cały projekt.

Od poniedziałku do piątku 6 naszych uczennic i uczniów z klas 3 uczestniczy w międzynarodowych zajęciach związanych z astronomią oraz poznaje kulturę i historię Turcji.

Dla wszystkich zainteresowanych przebiegiem mobilności w Turcji przesyłamy link do bloga
oraz filmik podsumowyjący naszą wizytę w Adanie