Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej

W dniu wczorajszym uczniowie naszego liceum wzięli udział w Dniu Otwartym organizowanym przez Politechnikę Śląską. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną wszystkich wydziałów Politechniki, zadawania pytań nauczycielom akademickim, studentom i przedstawicielom kół naukowych, których reprezentanci prezentowali swoje projekty. Dodatkowo uczniowie mogli spotkać się z przedstawicielami firm z branży IT, które były partnerami wydarzenia.

Podczas Dnia Otwartego miał miejsce „Bieg w kasku”, będący finałem akcji „Dziewczyny na Politechniki!”. Politechnika Śląska włącza się w szereg akcji, których celem jest zachęcenie uczennic szkół średnich do wybierania kierunków technicznych. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasze biegaczki godnie reprezentowały Akademickie Liceum Ogólnokształcące.