Previous Next

W ostatni piątek uczniowie naszej Szkoły w ramach lekcji historii odwiedzili Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Wizyta w muzeum zorganizowana była w związku z setną rocznicą pierwszego powstania śląskiego. Dzięki nowoczesnym, multimedialnym ekspozycjom uczniowie mogli poznać historię powstańczych zrywów na Górnym Śląsku oraz lepiej zrozumieć złożoną sytuację polityczną na tym terenie po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Previous Next

Julia Wojnicka i Natalia Langer z klasy architektonicznej przygotowały makietę Osiedla Walentego Roździeńskiego (potocznie nazywanego Osiedlem Gwiazdy) z Katowic na konkurs „Mapa wrażeń” zorganizowany przez Izbę Architektów Rzeczpospolitej Polskiej. Praca powstała pod kierunkiem Pani mgr arch. Ewy Odyjas – nauczyciela rysunku technicznego w naszym Liceum. Trzymamy kciuki za Dziewczyny!

Previous Next

Wczoraj odbyły się w naszej szkole eliminacje do Turnieju Wiedzy o Górach. Jest to międzyszkolny konkurs dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, organizowany przez Oddział Uczelniany PTTK w Gliwicach. To pytania i zadania z zakresu geografii, przyrody, historii, turystyki, sympatyczne nagrody, miła atmosfera. Zawodnicy startują w max. trzyosobowych drużynach. Do finału przechodzi po sześć drużyn gimnazjalnych i licealnych. W tym roku po raz pierwszy turniej zagościł w murach naszej szkoły, a wraz z nim aż 12 drużyn licealnych oraz 11 drużyn gliwickich gimnazjów i szkół podstawowych. Do finału przeszło 6 drużyn z każdej kategorii. Nasze drużyny uplasowały się w połowie stawki, ale niestety odrobiny zabrakło, aby powalczyć w finale. W przyszłym roku odrobimy straty.

Previous Next

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie wzięli udział w Dniu Sportu organizowanym przez Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej. W strugach deszczu i przejmującym chłodzie rozegrano wiele konkurencji, a chętni mogli sprawdzić się także w dyscyplinach nieolimpijskich. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie łaskawsza dla wszystkich sportowców.