Previous Next

Politechnika Śląska po raz kolejny gości u siebie wykładowców uczelni partnerskich z Azji, Ameryki i Europy w ramach International Staff Week. I my mogliśmy się na chwilę na nim pojawić. Odważni pierwszoklasiści witali gości zagranicznych w języku angielskim i pomagali im odnaleźć drogę do sali obrad.

Previous Next

Konferencja naukowa Młodzieży "Ochrona środowiska. Dziedzictwo naszego pokolenia ...".
 
W dniu dzisiejszym Paula - uczennica klasy 2 b wygłosiła prezentację na I Konferencji naukowej Młodzieży "Ochrona środowiska. Dziedzictwo naszego pokolenia ..." zorganizowanej na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej. Paula poradziła sobie świetnie, a jej referat zatytułowany: „Deficyt wody w Polsce - w walce o czystą wodę: poszukiwanie mikroorganizmów zdolnych do rozkładu zanieczyszczeń”, przygotowany z pomocą Pani dr Anny Węgrzyn, zdobył uznanie całego grona jurorów. Razem z Paulą podczas konferencji byli obecni uczniowie naszego Liceum, którzy realizują zajęcia z biologii na poziomie rozszerzonym.
 
Zdobyte nagrody – liczne gry będą do dyspozycji wszystkich zainteresowanych w naszej bibliotece szkolnej.
Paula, jeszcze raz – BRAWO :)
Previous Next

W trosce o naszych nauczycieli przygotowaliśmy dla nich szkolenie, mające ochronić ich przez wypaleniem zawodowym. Szkolenie poprowadził uczeń klasy 2a, występujący w roli coacha jako Kacper Fox. W programie znalazły się następujące atrakcje: quiz, filmy akcji, parodie, seans w stylu  Kaszpirowskiego, pytania o wagary oraz melisa na uspokojenie. 

Dziękujemy Pani mgr Justynie Sieradzkiej-Bizoń za inspirację i pomoc w organizacji wydarzenia.