Flex to program rządowy USA. Głównym jego założeniem jest wymiana kulturowa z USA. Przez 10 miesięcy uczestnicy programu uczą się w publicznej szkole amerykańskiej i mieszkają ze starannie dobraną amerykańską rodziną.

Uczniowie urodzeni między 15.07.2002 a 15.07 2005, mający dobre oceny i posługujący się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym mogą ubiegać się o uczestnictwo w programie. Wystarczy zarejestrować się na stronie http://ais.americancouncils.org/flex i wypełnić aplikację.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela pani mgr Ewa Woś. Składajcie wnioski do 17 października 2019 :)

Startujemy w  sobotę 12 października, od godziny 15.00. W programie sporo atrakcji, m.in.: WIZYTA NA STACJI KOSMICZNEJ, WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE, MATEMATYCZNA GRA TERENOWA, QUIZ O KULTURZE oraz 3MT czyli w Trzy minuty o nauce. Jesteśmy także w Bibliotece Głównej Politechniki Śląskiej, z pokazem ART (D)ECO i WARSZTATAMI KONSTRUKCYJNYMI. Szczegółowy program dostępny na stronie https://www.nocnaukowcow.com.pl/skomponuj_swoja_noc

 

Zapraszamy naszych Uczniów, ich Rodziców, Rodzeństwo i wszystkich Przyjaciół naszego Liceum!

Do dzisiaj można jeszcze składać w sekretariacie szkoły prace na konkurs architektoniczny, którego nagrodą jest semestralny kurs przygotowawczy na studia na kierunek architektura oczywiście na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej :) Rozstrzygnięcie już niebawem. Z pewnością jury nie będzie miało łatwego zadania :)

Więcej informacji u Pani mgr Ewy Odyjas – nauczycielki rysunku