Previous Next

Z wielką radością śpieszymy poinformować, że nasi uczniowie odnoszą kolejne sukcesy :)

Kuba z klasy 2b zakwalifikował się do drugiego etapu olimpiady informatycznej. Mocno trzymamy kciuki za kolejne rozdanie, które już w nowym roku.

Ola z klasy Ic znalazła się w finale XXV Ogólnopolskiego Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki, organizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater w Sosnowcu. Jej samodzielnie napisany utwór poetycki zdobył uznanie jurorów, którzy oceniali prace nadesłane przez uczniów z całej Polski.

Maja z klasy Ia, za fantastyczne wykonanie utworu „Noel”, otrzymała II miejsce w Miejskim Konkursie Piosenek Bożonarodzeniowych w języku angielskim. Wydarzenie organizowane było pod patronatem Prezydenta Miasta Zabrze.

Serdecznie gratulujemy!

Previous Next

16 grudnia, w III Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej, miała miejsce gala wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów ze śląskich miast: Gliwic, Rudy Śląskiej oraz Zabrza. Po przemowie Pana Jacka Tarkoty, dyrektora gliwickiej delegatury Kuratorium Oświaty, uczniowie odebrali swoje dyplomy. Wśród nich znalazł się pierwszy stypendysta w historii naszej szkoły - Szymon Hankus z klasy drugiej politechnicznej.

Do stypendium nominowani są uczniowie z najwyższą lokatą ocen z każdej szkoły średniej w Polsce. W przypadku Szymona, jego średnia poszybowała do pułapu 5.67, na co złożyły się oceny celujące z biologii, fizyki, programowania i informatyki. Gratulujemy wszyscy Szymonowi jego osiągnięć naukowych!