Previous Next

Julia Wojnicka i Natalia Langer z klasy architektonicznej przygotowały makietę Osiedla Walentego Roździeńskiego (potocznie nazywanego Osiedlem Gwiazdy) z Katowic na konkurs „Mapa wrażeń” zorganizowany przez Izbę Architektów Rzeczpospolitej Polskiej. Praca powstała pod kierunkiem Pani mgr arch. Ewy Odyjas – nauczyciela rysunku technicznego w naszym Liceum. Trzymamy kciuki za Dziewczyny!

Previous Next

Wczoraj odbyły się w naszej szkole eliminacje do Turnieju Wiedzy o Górach. Jest to międzyszkolny konkurs dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, organizowany przez Oddział Uczelniany PTTK w Gliwicach. To pytania i zadania z zakresu geografii, przyrody, historii, turystyki, sympatyczne nagrody, miła atmosfera. Zawodnicy startują w max. trzyosobowych drużynach. Do finału przechodzi po sześć drużyn gimnazjalnych i licealnych. W tym roku po raz pierwszy turniej zagościł w murach naszej szkoły, a wraz z nim aż 12 drużyn licealnych oraz 11 drużyn gliwickich gimnazjów i szkół podstawowych. Do finału przeszło 6 drużyn z każdej kategorii. Nasze drużyny uplasowały się w połowie stawki, ale niestety odrobiny zabrakło, aby powalczyć w finale. W przyszłym roku odrobimy straty.

Previous Next

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie wzięli udział w Dniu Sportu organizowanym przez Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej. W strugach deszczu i przejmującym chłodzie rozegrano wiele konkurencji, a chętni mogli sprawdzić się także w dyscyplinach nieolimpijskich. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie łaskawsza dla wszystkich sportowców.    

Previous Next


Drugie spotkanie w ramach cyklu Bliżej Politechniki odbyło się w Laboratorium Wirtualnego Latania, do którego zaprosił nas Pan dr inż. Dariusz Myszor z Instytutu Informatyki, Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Pan adiunkt Dariusz Myszor zaprezentował naszym uczniom szerokie możliwości profesjonalnego laboratorium wyposażonego w symulatory lotu oraz urządzenia GNSS. Uczniowie zobaczyli w praktyce, w jaki sposób prowadzone są badania symulacyjne nad zastosowaniami informatyki w lotnictwie. Dziękujemy bardzo za zaproszenie. Laboratorium wirtualnego latania to jedno z najbardziej ekscytujących pracowni specjalistycznych Politechniki Śląskiej.