Previous Next

W czasie dzisiejszej lekcji wychowawczej klasa I a wypisywała i ozdabiała rysunkami kartki świąteczne, które trafią do dzieci – podopiecznych Fundacji Iskierka (działającej na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi). Fundacja przekaże kartki małym pacjentom przebywającym na oddziałach onkologicznych, którzy ze względu na stan swojego zdrowia nie będą mogli spędzić Świąt we własnych domach.

Dzisiejsza akcja wypisywania kartek jest częścią kampanii - „Idą święta nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”, w który z inicjatywy Pani mgr Beaty Kopiec-Krupy (wychowawczyni I a) zaangażowała się nasza szkoła.

Previous Next

W organizowanej w miniony weekend XXII edycji turnieju  „Gwiazdka ze Szpadą” w Gliwicach Mikołaj z klasy Ib (członek GKS Piast) zwyciężył w kategorii junior młodszy. W drodze do finału Mikołaj pokonał w zaciętej walce swojego klubowego kolegę Wojtka, a naszego ucznia klasy Ic, który ostatecznie uplasował się na piątym miejscu. Chłopakom gratulujemy i liczymy, że ducha pojedynków nie przeniosą na szkolne korytarze ;)

 

„Gwiazdka ze szpadą” jest jednym z najstarszych i największych turniejów dedykowanych młodym adeptom szermierki a jednocześnie punktowanym w rankingu. W tym roku w zawodach wzięło udział ponad 400 szpadzistek i szpadzistów z całej Polski.

 

(fot. piast.gliwice.pl)

Previous Next

Z pokojowym przesłaniem: 'Make love not war' oraz z piosenką 'With a Little Help from my Friends' w wykonaniu Joe Cockera, świętujemy 50 rocznicę festiwalu Woodstock. Jednocześnie, próbujemy zrozumieć istotę kontrkultury i bunt hipisów.

(takie rzeczy to tylko na zajęciach z Wiedzy o kulturze z Panią mgr Justyną Sieradzką-Bizoń)

Previous Next

W dniu dzisiejszym cała klasa Ic i uczniowie z innych klas uczestniczyli w zorganizowanym po raz pierwszy w Gliwicach strajku klimatycznym. Protestujący zebrali się na Placu Krakowskim skąd przemaszerowali pod Urząd Miasta, gdzie wysłuchano przemówień i wyrażono swoją niezgodę (poprzez okrzyki i śpiewy) na zanieczyszczenie środowiska i brak zdecydowanych działań „dorosłych” mających na celu ochronę naszej planety. Wykrzyczane w czasie manifestacji hasła o czyste powietrze nabierają szczególnej mocy tu, na Śląsku, gdzie każdego sezonu zimowego zmagamy się z potężnym smogiem.

Młodzieżowe protesty klimatyczne, które organizowane są na całym świecie, mają na celu zwrócić uwagę decydentów (polityków, wielkich koncernów przemysłowych, międzynarodowych firm) na kwestie związane z zanieczyszczeniem i zmianami klimatu, są głosem, tych, których głos nigdy dotąd nie był słyszany, poważany i brany pod uwagę. Są wyrazem troski młodych ludzi o Ziemię i przyszłość kolejnych pokoleń. To także przejaw budzącej się świadomości społecznej i myślenia proekologicznego.