Previous Next

W piątkowy wieczór uczniowie naszej Szkoły spotkali się na imprezie integracyjnej. Było tak, jak obiecał Samorząd Uczniowski - zabawy, gry i tańce. Co jeszcze? Zapraszam do galerii zdjęć :)

 

(fot. Ada Woźniak)

Previous Next

W miniony piątek Rektor Politechniki Śląskiej Pan prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk zaprosił na spotkanie do Sali Senatu nauczycieli uczących w dwóch liceach politechnicznych – gliwickim i rybnickim. Wydarzenie, w którym uczestniczyli także Prorektorzy – Pan prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz – Prorektor ds. ogólnych oraz Pan prof. dr hab. inż. Wojciech Szkliniarz – Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia oraz Pani mgr Grażyna Maszniew – Kierownik Działu Spraw Studenckich i Kształcenia PŚl, było okazją do przedstawienia władzom uczelni naszego grona pedagogicznego, a także zapoznania naszej kadry z planami rozwoju Politechniki Śląskiej. Spotkanie było także wyrazem uznania dla pracy naszych pedagogów, którzy starają się, aby oferta edukacyjna i poziom nauczania w szkołach były na jak najwyższym poziomie, a marka liceów akademickich była rozpoznawalna i ceniona na rynku śląskich szkół średnich. W czasie spotkania zostały także wręczone nagrody dyrektorów dla pracowników, których praca szczególnie wyróżniła się w ostatnim roku szkolnym.

 W uroczystości, jako gość specjalny, uczestniczył, zaproszony przez Pana Rektora – Jerzy Buzek (Premier RP, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, profesor nauk technicznych, nauczyciel akademicki Politechniki Śląskiej), który, oprócz złożenia serdecznych życzeń nauczycielom, zachęcił wszystkich obecnych do pracy nad nową zieloną strategią rozwoju dla całego Śląska na kolejne 70 lat.

Previous Next

W dniu dzisiejszym o godz. 9.50 wszyscy uczniowie naszej Szkoły zasiedli do ……. czytania. Każdy czytał, co chciał – swoją ulubioną powieść, lekturę szkolną, czy nowość na rynku czytelniczym. Aż miło było spojrzeć na te wszystkie zaczytane twarze :)

Akcja była częścią realizowanego w naszej szkole projektu popularyzacji czytelnictwa „Let’s read” finansowanego w ramach programu UE Erasmus+. W wydarzeniu, o tej samej godzinie, brali udział nasi partnerzy ze szkół z Litwy, Belgii, Niemiec, Hiszpanii i Słowacji.