Previous Next

Wczoraj, w słoneczny, jesienny dzień, klasa 1 c uczestniczyła w plenerowej lekcji Wiedzy o Kulturze. Pani mgr Justyna Sieradzka-Bizoń, pasjonatka gliwickiej architektury, poprowadziła klasę śladami Ericha Mendelsohna jednego z pionierów modernizmu w architekturze europejskiej. Warto czasem popatrzeć w górę i zobaczyć swoje znajome miasto z innej perspektywy.

Previous Next

Dzięki uprzejmosci Pani profesor Małgorzaty Dobrowolskiej, uczniowie profilu politechnicznego mogli dziś wysłuchać wykładu zagranicznych gości. Główny prelegent Pan Profesor Antonio Arcienaga Morales pochodzi z Argentyny, studiował w Madrycie i Buenos Aires, pracuje na Universytecie Lomas de Zamora oraz na Uniwersytecie Salta, gdzie zajmuje się naukowo innowacyjnym zarządzaniem strategicznym.
Przebywa w Polsce na zaproszenie Międzynarodowego Centrum Badań Interdyscyplinarnych Politechniki Śląskiej, brał udział w Kongresie Małych i Dużych Przedsiębiorstw. 
Pan Profesor jest wynalazcą, zajmuje się Przemysłem 4.0 oraz nowymi, przyszłościowymi zawodami. W swoim wykładzie opowiadał jak ukierunkować karierę na świat biorąc pod uwagę zmiany na rynku pracy – nowe technologie i zawody przyszłości. Warto dodać, że wykład wygłoszony był w języku angielskim, tak więc nasi uczniowie mogli również przekonać się, że nie jest to dla nich żadna przeszkoda w obcowaniu z wiedzą i nauką.

Previous Next

Politechnika Śląska po raz kolejny gości u siebie wykładowców uczelni partnerskich z Azji, Ameryki i Europy w ramach International Staff Week. I my mogliśmy się na chwilę na nim pojawić. Odważni pierwszoklasiści witali gości zagranicznych w języku angielskim i pomagali im odnaleźć drogę do sali obrad.