Zdrowych, radosnych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Miłych i ciepłych chwil spędzonych z najbliższymi przy świątecznym stole oraz aktywnego wypoczynku w promieniach wiosennego słońca!

Wszystkim Uczniom, Pracownikom i Przyjaciołom Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej pięknych Świąt życzy Dyrektor dr Małgorzata Borysławska.   

W dniu wczorajszym uczniowie naszego liceum wzięli udział w Dniu Otwartym organizowanym przez Politechnikę Śląską. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną wszystkich wydziałów Politechniki, zadawania pytań nauczycielom akademickim, studentom i przedstawicielom kół naukowych, których reprezentanci prezentowali swoje projekty. Dodatkowo uczniowie mogli spotkać się z przedstawicielami firm z branży IT, które były partnerami wydarzenia.

Podczas Dnia Otwartego miał miejsce „Bieg w kasku”, będący finałem akcji „Dziewczyny na Politechniki!”. Politechnika Śląska włącza się w szereg akcji, których celem jest zachęcenie uczennic szkół średnich do wybierania kierunków technicznych. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasze biegaczki godnie reprezentowały Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

 

 

 

                        

Dzisiejszego dnia zajęcia z języka angielskiego w klasie politechnicznej przeprowadzili wykładowcy uniwersyteccy z Samoa, goście International Staff Week zorganizowanego przez Politechnikę Śląską. Nauczyciele opowiedzieli o swoim kraju, jego walorach, o rodzinnej i opartej na wartościach kulturze, której są częścią, a także o uniwersytecie, na którym pracują i na który zapraszają przyszłych studentów :) Spotkanie było także okazją do zademonstrowania (i nauki) tradycyjnego tańca i szkolnej zabawy.

Jedynie szkoda, że Samoa leży tak daleko…       

 

 

Goście z International Staffweek uczestniczą dziś w zajęciach języka angielskiego. Dzisiejszego dnia gościmy u nas wykładowczynie uczelni z Salwadoru, Hondurasu i Gwatemali w klasie politechnicznej oraz wykładowcę architektury z Serbii w klasie architektonicznej.