Informujemy, że uległy zmianie godziny przyjmowania dokumentów rekrutacyjnych od kandydatów do naszego Liceum. Komisje Rekrutacyjne będą przyjmować wnioski, świadectwa ukończenia szkoły podstawowej/gimnazjum oraz wyniki egzaminu zewnętrznego zgodnie z harmonogramem:

19 czerwca w godz. 14.00 - 16.00

21 czerwca w godz. 9.00 – 16.00

24 czerwca w godz. 9.00 – 15.00

25 czerwca w godz. 9.00 – 15.00

Previous Next


Akademia Inżynierii Materiałowej i Technologii to nowa inicjatywa popularyzatorska Instytutu Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych, która łączy wizyty stydyjne z wykładami i zajęciami w pracowniach i laboratoriach. Dzięki inicjatywie Pana dr inż. Jarosława Mikuły, grupa naszej młodzieży miała możliwość obcowania z nowoczesną nauką przez duże"N". Najpierw uczniowie wzięli udział w wykładzie na temat zastosowania stali nierdzewnej w architekturze, a następnie Pan dr inż Bogusław Ziębowicz poprowadził porywające zajęcia demonstrujące zastosowanie mikroskopu atomowego. w badaniach. Nauka jako pasja życia? Na pewno tak, w wydaniu naukowców z Instytutu Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych wydziału MT.

Kandydat i rodzice kandydata, którzy nie będą mogli osobiście złożyć/odebrać dokumentów rekrutacyjnych do naszego Liceum zobowiązani są do wypełnienia druku upoważniania. Osoba upoważniona powinna okazać Komisji Rekrutacyjnej, oprócz druku upoważniania, dowód osobisty.

Załączniki:
Pobierz plik (UPOWAŻNIENIE.pdf)Upoważnienie[ ]490 kB
Previous Next

Julia Wojnicka i Natalia Langer z klasy architektonicznej autorki makiety Osiedla Walentego Roździeńskiego (potocznie nazywanego Osiedlem Gwiazdy) z Katowic otrzymały za swoją pracę wyróżnienie w konkursie „Mapa wrażeń” zorganizowanym przez Izbę Architektów Rzeczpospolitej Polskiej. Konkurs objęty był Patronatem: Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Narodowego Centrum Kultury, Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.

W uzasadnieniu wyników o pracy naszych uczennic napisano: „Największym atutem pracy jest oryginalny pomysł na zobrazowanie tematu konkursu „mapy wrażeń i emocji” oraz zrozumienie zagadnień związanych z architekturą i urbanistyką (…) makieta zasługuje na wyróżnienie ze względu na wykonanie i duże walory estetyczne. Grupie udało się stworzyć za pomocą oryginalnych środków wyrazu doskonałą odpowiedź na temat konkursowy".

Brawo Dziewczyny! Gratulujemy również Pani mgr inż. arch. Ewie Odyjas nadzorującej proces twórczy :)