Previous Next

W dniu wczorajszym odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku szkolnego w naszym Liceum. W czasie uroczystości pierwszoklasiści, w liczbie osiemdziesięciu czterech, zostali powitani przez Jego Magnificencję Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusza Mężyka oraz Dyrektor Szkoły dr Małgorzatę Borysławską, złożyli uroczyste ślubowanie oraz otrzymali pamiątkowe znaczki.

Dzięki wspaniałemu przedstawieniu uczniów klasy drugiej politechnicznej, przygotowanemu pod kierownictwem dr Aleksandry Chrupały, wszyscy zgromadzeni na naszym wydarzeniu mogli poznać jakie wartości, pojęcia i symbole budują szkołę, jej atmosferę oraz wspólnotę. Spektakl z niezwykłym finałem - odsłonięciem imponującej, własnoręcznie robionej przez całe wakacje makiety budynku szkoły z pewnością przejdzie do historii naszego Liceum (poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, jak stwierdziła Pani Dyrektor – w przyszłym roku kolejna klasa będzie musiała zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem).

Do refleksji na temat pracy na sobą, własnego rozwoju we wspólnocie społeczności szkolnej z pewnością nakłonił również inspirujący wykład inauguracyjny wygłoszony przez dr Beatę Wojewodę.

Część oficjalna uroczystość zakończyła się odśpiewaniem przez Chór Politechniki Śląskiej Gaudeamus igitur i zdmuchnięciem przez Pana Rektora jednej świeczki na licealnym torcie – wczoraj oprócz rozpoczęcia roku szkolnego świętowaliśmy także pierwsze urodziny szkoły :)

Wszystkim Uczniom życzymy wspaniałego roku szkolnego – pełnego wyzwań, ambitnych przedsięwzięć, pilnej nauki oraz oczywiście wspaniałej zabawy i cudownych przygód! Wykorzystajcie jak najlepiej ten wspaniały czas!

Ze względu na brak zatwierdzenia przez MEN podręcznika z historii Jakub Kufel, Przemysław Ruchlewski: Historia. Ślady czasu. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. T. 1. Starożytność i średniowiecze. Gdańsk: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe informujemy, że obowiązującym podręcznikiem będzie: Marcin Pawlak, Adam Szweda: Poznać przeszłość 1. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Wydawnictwo Nowa Era Spółka z o.o.