Previous Next

Politechnika Śląska jest jednym z partnerów Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020 i gospodarzem śląskiego finału.
 
Jeszcze nie jako finaliści rankingu, ale jako specjalni goście zaproszeni zostaliśmy do udziału w w tej uroczystości, której patronował JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, oraz Prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” mgr inż. Waldemar Siwiński. Nasi uczniowie pomogli również w organizacji tej imprezy.
 
Podczas finału odbyło się wręczenie nagród Śląskiego Rankingu Liceów i Techników 2020, a dodatkową atrakcją, która nam się niezwykle spodobała był pokaz laserowy połączony z koncertem na laserowej harfie i elektrycznych skrzypcach.
 
Gratulujemy wszystkim finalistom, zwłaszcza gliwickim szkołom, które uplasowały się w pierwszej dziesiątce najlepszych śląskich liceów i techników. Wierzymy, że nasza gala nastąpi już za dwa lata, po wynikach pierwszych matur w ALO.
Previous Next

Modena to nie tylko kolebka Ferrari, stolica tortellini, ale dla nas przede wszystkim siedziba Liceo Artistico, z którym rozpoczynamy projekt eTwinning zatytuowany "Whispering Walls", poświęcony architekturze i historii. Dzisiaj miała miejsce pierwsza telekonferencja poprowadzona przez Panią Justynę Sieradzką Bizoń, pomiędzy młodzieżą z Modeny i naszą grupą projektową złożoną z przyszłych architektów z klas pierwszych i drugich oraz sympatyków Wiedzy o Kulturze. Młodzież obu szkół miała okazję poznać się za pomocą Skype'a i porozmawiać ze sobą po angielsku. Następny telemost już za miesiąc.

Previous Next

W czwartek uczniowie z klas o profilu architektonicznym uczestniczyli w czwartej edycji wydarzenia „Design Days” w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

„Design Days” to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Przez cztery dni ikony światowego i polskiego designu, najwięksi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy dyskutowali o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie.

Podczas „Design Days” zaprezentowało się ponad 300 wystawców, którzy ukazali najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz.

 

Previous Next

Bardzo miło nam poinformować, że uczniowie klasy IIb: Jakub i Szymon znaleźli się w gronie 10 uczniów, którzy przeszli do II etapu konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” w dziedzinie informatyka. Jakub zakwalifikował się również do II etapu z matematyki.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap. Jeżeli cały konkurs zakończy się dla naszych Uczniów pomyślnie - otrzymaniem tytułu laureata I stopnia, już w II klasie zapewnią sobie miejsce na wybranym kierunku studiów, bez konieczności wzięcia udziału w postępowaniu rekrutacyjnym po maturze :)