W środę odbył się w szkole finał pierwszego projektu e-Twinningowego z zakresu programowania, zatytułowanego: Współczesne algorytmy. Pani Dr Bożena Wieczorek pomysłodawczyni i koordynator projektu zaprosiła do współpracy Liceum Akademickie z Rybnika oraz Liceum Filomata z Gliwic. Trzy szkoły pracowały online nad zagadnieniami projektowymi i podczas spotkania w gliwickim ALO zaprezentowały swoje rozwiązania problemów z dziedziny programowania. Poziom znajomości zagadnień był naprawdę wysoki. Ten pierwszy projekt to rozgrzewka przed podobnymi działaniami realizowanymi w przestrzeni międzynarodowej już od września.

Z wielką radością informujemy, że projekt strefy relaksu autorstwa uczniów klasy I architektonicznej Michała Szojdy i Kacpra Lisa uzyskał dofinansowanie! Projekt został wybrany jako jeden z dziesięciu zwycięzców w konkursie zorganizowanym przez Politechnikę Śląską na inicjatywy wspólnoty akademickiej (łączna ilość złożonych wniosków to 48), które mają za zadanie poprawić komfort pracy i nauki społeczności akademickiej. Ze strefy relaksu będą korzystać uczniowie i pracownicy Liceum oraz studenci i pracownicy Wydziału Architektury i innych jednostek Uczelni. Wartość projektu oszacowana jest na 15496,00 zł. Dziękujemy Panu Dziekanowi Wydziału Architektury dr hab. inż. arch. Klaudiuszowi Frossowi, prof. PŚ za cenne wskazówki oraz wsparcie naszego projektu.

Już cieszymy się na nową, przyjazną przestrzeń przy naszej szkole. A Michałowi i Kacprowi gratulujemy pierwszego projektowego sukcesu do CV architekta :)

W poniedziałek, 3 czerwca, reprezentacja Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Maja Bratek, Bartek Koziołek, Bartek Myrcik, Maciek Krawczyński wzięła udział w konkursie geograficzno-geologicznym zorganizowanym przez Katedrę Geologii Stosowanej Wydziału Górnictwa, Bezpieczeństwa i Automatyzacji Przemysłowej. Nasza ekipa uplasowała się na drugim miejscu. Gratulujemy!

 

Previous Next

Ostatni czwartek upłynął pod znakiem Dnia Otwartego na kampusie Politechniki w Zabrzu, gdzie zlokalizowane są Wydział Organizacji i Zarządzania oraz Wydział Inżynierii Biomedycznej. Klasa politechniczna uczestniczyła w sesji mini wykładów popularyzujących dziedziny wiedzy, którymi zajmują się naukowcy obu wydziałów. Drugą część Dnia Otwartego spędziliśmy poznając Wydział Inżynierii Biomedycznej. Odwiedziliśmy Laboratorium Domu Inteligentnego oraz próbowaliśmy sił w operowaniu laparoskopem. Młodzież miała okazję porozmawiać z przedstawicielami Koła Naukowego, którzy entuzjastycznie opowiadali o swoich studiach na wydziale.