Uczniowie klasy II b – Szymon i Jakub odnieśli wspaniały sukces – uplasowali się w kategorii – III miejsce w XIV Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”.

Konkurs organizowany jest w szkołach na całym świecie, na każdym etapie edukacyjnym. Jego głównym celem jest kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów.

Szymonowi i Jakubowi serdecznie gratulujemy (trzeba dodać, że bardzo niewiele zabrakło im do miejsca II) i trzymamy kciuki za kolejne wyzwania informatyczne, które przed nimi :)

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie: https://www.bobr.edu.pl/

 

Previous Next

W minioną środę odbył się w naszej szkole już po raz drugi „Wieczór kolęd i pastorałek”. Zespół muzyczno-aktorski składający się z uczniów wszystkich klas pod opieką Pani mgr Beaty Kopiec-Krupy, przygotował dla gości (Rodzin, Przyjaciół naszego Liceum) wspólne kolędowanie i inscenizację składania darów przy żłóbku. Forma spotkania miała nawiązywać do tradycji staropolskiego kolędowania, gdzie wspólne śpiewy łączono z przedstawieniami i zabawą.
 
Spotkanie było także okazją do rozmów, wymiany poglądów i lepszego poznania się całej społeczności Liceum. Przy suto zastawionych stołach i zimowej herbacie dyskutowano do późnych godzin :)
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie wydarzenia, a gościom za obecność. Zapraszamy już za rok na kolejną odsłonę spotkania.