Rada Rodziców ALO zaprasza serdecznie na zebranie Rodziców z Trójek Klasowych klas pierwszych i drugich. Zebranie odbędzie się jutro, 4.02 o godzinie 17.00, w Akwarium.

W ramach współpracy z Wydziałem Elektrycznym, Radek z klasy Ic wziął udział, w trakcie Śląskiego Festiwalu Nauki, w wydarzeniu pod tytułem "Jak roboty widzą nasz świat", gdzie zaprezentował samodzielnie zbudowanego i zaprogramowanego robota.

Robot, skonstruowany przez Radka, to pudełko-gra, której celem jest znalezienie ukrytego za klapką guzika. Klapkę można otworzyć za pomocą kombinacji dwóch z czterech dostępnych czujników. Dodatkowo maszyna utrudnia znalezienie guzika, poprzez np. chowanie czujników do jej wnętrza. Robot bazuje na 2 kostkach-komputerach z serii Mindstorms (NXT 2.0 i EV3), używa 6 serwomotorów, 2 czujników ultradźwiękowych oraz 3 czujników dotyku. Całość zbudowana jest w 100% z klocków LEGO. Program został napisany blokowo, w środowisku Mindstorms EV3.

Dodajmy, że Radek uczestniczy w spotkaniach Studenckiego Koła Naukowego zajmującego się robotyką przy Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Śląskiej :)

Uczniowie klasy II b – Szymon i Jakub odnieśli wspaniały sukces – uplasowali się w kategorii – III miejsce w XIV Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”.

Konkurs organizowany jest w szkołach na całym świecie, na każdym etapie edukacyjnym. Jego głównym celem jest kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów.

Szymonowi i Jakubowi serdecznie gratulujemy (trzeba dodać, że bardzo niewiele zabrakło im do miejsca II) i trzymamy kciuki za kolejne wyzwania informatyczne, które przed nimi :)

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie: https://www.bobr.edu.pl/