Z wielką radością informujemy, że zespół młodych pasjonatów tworzących Koło Naukowe Elektroniki i Informatyki w Knurowie, w którego skład wchodzą nasi dwaj uczniowie - Mateusz i Marek z klasy Ib, zajął pierwsze miejsce w finałach eliminacji konkursu Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat 2020. Minisatelita „AGO Knurów-1” skonstruowany przez naszych uczniów i ich kolegów pokonał 25 innych projektów, dzieląc pierwsze miejsce na podium z drużyną z Krakowa. A zespół z naszymi reprezentantami był najmłodszym, który wziął udział w konkursie!

Fascynującą historię powstania minisatelity oraz relację z pracy młodych naukowców można prześledzić na stronie i fb Koła - LINK

Przesyłamy gratulacje dla Mateusza i Marka oraz dla całego zespołu!

 

Drodzy Kandydaci!

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji w dniach 31 lipca oraz 3-4 sierpnia w szkole pierwszego wyboru należy złożyć kserokopię lub oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ośmioklasisty. Zapraszamy do ALO w następujących godzinach:

31.07.2020 r. –  w godz. 10.00-17.00

3.08.2020 r. – w godz. 10.00-17.00

4.08.2020 r. – w godz. 8.00-15.00

Na tym etapie rekrutacji obecność Rodzica nie jest wymagana. Prosimy o przybycie w maseczkach. Przed wejściem do budynku będzie przeprowadzony pomiar temperatury.

Wakacyjną porą śpieszymy przekazać wspaniałą wiadomość - Jakub z klasy IIb wywalczył brązowy medal w zawodach 26 Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej. Kuba został powołany do sześcioosobowej reprezentacji Polski przez Komitet Główny Olimpiady Informatycznej. Zawody, które w tym roku organizowała Litwa, zostały przeprowadzone zdalnie w dniach 20-22 lipca, a poziom zadań, jak podano na polskiej stronie OI,  należał do „jednego z najtrudniejszych w całej historii Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej” - LINK do strony BOI.

Kubie gratulujemy sukcesu i mocno trzymamy kciuki za kolejne wyzwanie – już za niecały miesiąc weźmie udział w eliminacjach do Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej (IOI Singapur 2020).

Drodzy Uczniowie! Dziękuję za wspólny, pełen wyzwań rok szkolny,życzę Wam wszystkim radosnych, słonecznych wakacji. Wróćcie we wrześniu wypoczęci i pełni energii. Do zobaczenia w murach ALO!

dr Małgorzata Borysławska – Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w Gliwicach

 

Przesyłamy życzenia od Nauczycieli i Pracowników Szkoły: LINK