Biura Edukacji Kosmicznej ESERO powstały z inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA. Utworzono je, aby tematykę kosmiczną wprowadzać do szkół podstawowych i średnich oraz inspirować nią młodzież do wyboru w przyszłości zawodów inżynierskich lub związanych z naukami ścisłymi. W Polsce koordynatorem programu ESERO jest Centrum Nauki Kopernik. Pani dr Szymaszek znalazła się w elitarnym gronie znawców tematyki kosmicznej, którzy przez najbliższy rok będą prowadzić przedsięwzięcia edukacyjne.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej o programie można przeczytać na stronie: LINK

Poniższe zdjęcie Pani Doktor zostało wykonane 2 lipca 2019 w dniu całkowitego zaćmienia Słońca w Europejskim Obserwatorium Południowym w Chile.

Z radością informujemy, że projekt edukacyjny uczniów z klasy 2c „Pogromcy mitów” otrzymał grant w wysokości 1 000 zł przyznany przez jury konkursu zorganizowanego przez wydawnictwo edukacyjne „Nowa Era”. Oprócz nagrody pieniężnej na realizację projektu do szkolnej biblioteki trafi półroczna prenumerata czasopisma popularnonaukowego „Focus”.

Serdecznie gratulujemy!

O nagrodzonym projekcie naszych uczniów można przeczytać na stronie: LINK

Bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie Szymon (z klasy IIIb) oraz Jan (z klasy IIb) i Jakub (z klasy IIIb) zajęli kolejno drugie i trzecie miejsca w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr.

Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Serdecznie gratulujemy!

Strona konkursu: LINK

Miło nam poinformować, że konkurs "O NAUCE PO LUDZKU - miniatury ALO" został rozstrzygnięty.

Komisja konkursowa w składzie: dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, dr. hab. Renata Frączek, dr hab. inż. Małgorzata Kokowska-Pawłowska, dr Małgorzata Borysławska, dr Anna Węgrzyn, dr Małgorzata Szymaszek, dr Joanna Malara, mgr Renata Klimek-Kowalska nagrodziła z naszej szkoły tekst Natalii z klasy II b zatytułowany: "Jelita czy mózg? Co naprawdę nami steruje?”. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni, jak również pozostałym uczestnikom! Wszyscy autorzy zostaną zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród w obecności dyrektora Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz najwyższych władz uczelni. Niewątpliwą nagrodą będzie także możliwość publikacji wszystkich tekstów nie tylko na stronach internetowych ALO w Gliwicach i Rybniku, ale również w pierwszym numerze planowanego czasopisma O NAUCE PO LUDZKU.