Previous Next

 W piątek uczniowie naszej szkoły gościli na pikniku w naszym bratnim Liceum w Rybniku. W programie spotkania integracyjnego miały miejsce: prezentacje (po 3 minuty) stypendystów i uczestników konkursów, gra terenowa, gry zespołowe, a na koniec koncert zespołu muzycznego!

Dziękujemy za gościnę. Następne spotkanie w Gliwicach? ;)

Wszystkim absolwentom szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy jeszcze nie zdecydowali, do jakiej szkoły średniej chcą aplikować, polecamy nasz filmik-relację z dnia otwartego :) poznajcie naszych uczniów i przestrzeń naszej szkoły. Zapraszamy do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej!

Film

W środę odbył się w szkole finał pierwszego projektu e-Twinningowego z zakresu programowania, zatytułowanego: Współczesne algorytmy. Pani Dr Bożena Wieczorek pomysłodawczyni i koordynator projektu zaprosiła do współpracy Liceum Akademickie z Rybnika oraz Liceum Filomata z Gliwic. Trzy szkoły pracowały online nad zagadnieniami projektowymi i podczas spotkania w gliwickim ALO zaprezentowały swoje rozwiązania problemów z dziedziny programowania. Poziom znajomości zagadnień był naprawdę wysoki. Ten pierwszy projekt to rozgrzewka przed podobnymi działaniami realizowanymi w przestrzeni międzynarodowej już od września.

Z wielką radością informujemy, że projekt strefy relaksu autorstwa uczniów klasy I architektonicznej Michała Szojdy i Kacpra Lisa uzyskał dofinansowanie! Projekt został wybrany jako jeden z dziesięciu zwycięzców w konkursie zorganizowanym przez Politechnikę Śląską na inicjatywy wspólnoty akademickiej (łączna ilość złożonych wniosków to 48), które mają za zadanie poprawić komfort pracy i nauki społeczności akademickiej. Ze strefy relaksu będą korzystać uczniowie i pracownicy Liceum oraz studenci i pracownicy Wydziału Architektury i innych jednostek Uczelni. Wartość projektu oszacowana jest na 15496,00 zł. Dziękujemy Panu Dziekanowi Wydziału Architektury dr hab. inż. arch. Klaudiuszowi Frossowi, prof. PŚ za cenne wskazówki oraz wsparcie naszego projektu.

Już cieszymy się na nową, przyjazną przestrzeń przy naszej szkole. A Michałowi i Kacprowi gratulujemy pierwszego projektowego sukcesu do CV architekta :)