Już 15 czerwca rusza rekrutacja do naszej Szkoły. W pierwszym etapie kandydaci dokonują rejestracji i wyboru Szkoły na stronie internetowej: https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/

Podpisany wniosek można przesłać drogą elektroniczną (wymagany jest profil zaufany lub podpis kwalifikowany obojga Rodziców) lub złożyć osobiście w naszej Szkole.

Dyżury Komisji Rekrutacyjnej w dniach 15-25.06.2020 r. odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-14.00. na parterze w budynku Szkoły.

Przypominamy, że złożenie wniosku jest wymagane do dnia 10.07.2020 r. (można złożyć wniosek razem ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej, dopiero po zakończeniu roku szkolnego). Harmonogram prac Komisji Rekrutacyjnej w kolejnych etapach rekrutacji zostanie opublikowany w późniejszym terminie.

Osoby, które zdecydują się złożyć wniosek osobiście w dniach 15-25.06.2020 r. proszone są o przybycie w maseczkach. Przed wejściem do budynku będzie przeprowadzany pomiar temperatury.

Wszystkich kandydatów, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o naszej Szkole zapraszamy na stronę naszych Dni Otwartych: LINK

Z radością i dumą informujemy, że nasi Uczniowie odnoszą kolejne sukcesy w dziedzinie informatyki:

  1. Jakub z klasy IIb, Finalista XXVII Olimpiady Informatycznej, decyzją Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej, został zakwalifikowany do udziału w Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej BOI'2020, która w tym roku odbędzie się zdalnie w dniach 20-22 lipca!
  2. Na etapie regionalnym Zawodów Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego nasze szkolne drużyny zajęły 1, 3, i 5 miejsce. Biorąc pod uwagę liczbę zdobytych punktów, nasz najlepszy zespół (Jakub i Szymon z klasy IIb) zajął 4 miejsce w Polsce!

Serdecznie gratulujemy!

Już są! Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało na swojej stronie internetowej zmienione terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wszystkich naszych kandydatów zapraszamy do zapoznania się z nowymi datami – wszystkie podane są na naszej stronie – w zakładce rekrutacja - LINK

Osoby, które nadal wahają się, jaką szkołę wybrać – zachęcamy do odwiedzenia naszej strony poświęconej akcji „Drzwi otwarte w ALO Gliwice” - LINK

Do zobaczenia!

Pomysł rozpoczęcia projektu eTwinning p.t. "STEM meets food factory" powstał w czasie dwudniowego kursu zorganizowanego przez Future Classroom Lab w Brukseli, w kwietniu 2019 r. Kurs zatytułowany „Enhancing STEM  practice and strategy in secondary schools” umożliwił nauczycielom z kilku krajów europejskich wymianę pomysłów i praktyk, które można stosować w celu zwiększania wiedzy, umiejętności i zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi. Projekt rozpoczął się we wrześniu 2019 we współpracy z austriacką, hiszpańską i polską szkołą średnią. Połączenie przedmiotów STEM (biologia, informatyka) z gotowaniem i technologią żywności było okazją do zapoznania uczniów ze zjawiskiem efektu cieplarnianego i jego wpływu na klimat oraz promowania zrównoważonej produkcji i konsumpcji.

Uczniowie klasy IC byli odpowiedzialni za stworzenie logo projektu. Pozostałe aktywności związane z projektem zostały zaproponowane części architektonicznej tej klasy. 

Efekty realizowanego przez klasę Ic w formule e-Twinnigu  projektu można zobaczyć na stronie: LINK