Previous Next

W czwartek, 26 września, w naszej Szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Wydarzenie rozpoczęliśmy poza murami naszej szkoły – wspólnym tańcem – belgijką wykonaną na Placu Krakowskim.

Ideą tegorocznego święta języków w naszej Szkole było poznanie krajów, które razem z naszym Liceum biorą udział w międzynarodowym projekcie współpracy szkół europejskich zatytułowanym: „Let’s Read: A Reading Promotion Programme Through Gamification”, czyli: Malty, Hiszpanii, Słowacji, Niemiec, Litwy i Belgii. Zadaniem uczniów było przygotowanie stoiska prezentującego wybrany kraj oraz przedstawienia, które przybliżyłoby Szkole kulturę, czy historię danego państwa. Stoiska uginały się od regionalnych specjałów – można było spróbować ciast, ciasteczek, napić charakterystycznych napojów (miedzy innymi była kawa z lodami), a zapach robionych na miejscu oczywiście belgijskich frytek roznosił się po szkole jeszcze długo po zakończeniu prezentacji :)

Przedstawienia ujawniły, poza kreatywnością, talentem i poczuciem humoru twórców, aktorów oraz organizatorów interaktywnych quizów, również liczne talenty muzyczne w klasach pierwszych, zarówno wokalne, jak i instrumentalne. Usłyszeć zagrany na pianinie „na żywo” hymn Malty, czy zaśpiewany hymn Litwy – bezcenne :)

Dzięki wspólnej zabawie wszyscy uczniowie mogli przekonać się, że każdy z europejskich krajów biorących razem z nami udział w projekcie posiada wspaniałą i bogatą kulturę oraz tradycję, której wspólne odkrywanie, podczas realizacji projektu, będzie na pewno wielką przyjemnością.

Previous Next

W piątek, z okazji dnia przedszkolaka, Politechnika Śląska przygotowała dla małych miłośników nauki warsztaty i pokazy. Również nasze Liceum włączyło się w organizację tego wydarzenia. Pani dr Aleksandra Chrupała wraz z uczennicami z klasy 2A: Martyną, Glorią, Julią i Oliwią przygotowała zajęcia oczywiście z zacięciem architektonicznym ;) Przedszkolaki z Zespołu Przedszkoli nr 4 zostały zaproszone do budowy z kartonów twierdzy Carcassonne, a także do bitwy na papierowe kulki :) Być może w grupie dzielnych przedszkolaków znajdują się przyszli budowlańcy i architekci, albo przyszli uczniowie naszego Liceum ….. :)

Szanowni Rodzice,

W związku z obowiązującymi przepisami szkoły nie mogą pośredniczyć w ubezpieczaniu uczniów. Mając na uwadze dobro uczniów zachęcamy do indywidualnego wykupu ubezpieczenia na rok szkolny 2019/2020. Osoby chętne mogą skorzystać z oferty przedstawionej przez szkolną Radę Rodziców.

Poniżej informacja Rady Rodziców:

Spośród nadesłanych przez różne Towarzystwa ofert Ubezpieczenia NNW szkolnego, w formie indywidualnej proponujemy Państwu skorzystanie z oferty Generali / Bezpieczny.pl na portalu  on-line Bezpieczny.pl, gdzie Rodzic może wybrać zakres i składkę ubezpieczenia, które najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom.
Dodatkowym atutem oferty jest możliwość, w ramach jednej polisy, ubezpieczenia wszystkich swoich dzieci, będących w różnym wieku i na różnym etapie nauczania, uczęszczających do innych placówek, z możliwością dobrania dla każdego z nich innego wariantu ubezpieczenia.

Zachęcamy do skorzystania z dedykowanego Kodu Opiekuna 91124, który gwarantuje 10% rabatu składki na wszystkie ubezpieczone dzieci (kod działa na stronie www.bezpieczny.pl/91124 ).

Link do oferty : https://bezpieczny.pl/szkola-podstawowa-gimnazjum/91124

Link do kontynuacji ubezpieczenia : https://bezpieczny.pl/nnw-szkolne?kontynuacja=2

Link do zakupu nowego ubezpieczenia  z rabatem : https://bezpieczny.pl/nnw/kupszkola/91124

Link do OWU : https://bezpieczny.pl/dokument/owu-bezpieczny

Link do Tabeli urazów : https://bezpieczny.pl/dokument/tabela-bezpieczny


W sprawie wszelkich pytań czy wątpliwości odnośnie ubezpieczeń prosimy o kontakt

 z Panią Joanną Karczewską, tel. 604 055 358.

Załączniki:
Pobierz plik (91124_ulotka_szkola_back (1).pdf)91124_ulotka_szkola_back (1).pdf[ ]3487 kB