W dzisiejszym dniu rozpoczeliśmy majowy cykl wizyt studyjnych naszych uczniów w najciekawszych laboratoriach i pracowniach Politechniki.

Inauguracyjne spotkanie odbyło się w modelarni Katedry Projektowania i Badań Projakościowych Wydziału Architektury. Pan dr inż. Michał Sitek wprowadził uczniów klasy architektonicznej w tematykę drukowania 3D i zastosowania tej technologii w architekturze. Po wykładzie wprowadzającym, uczniowie mogli zobaczyć drukarkę w akcji tworzenia zaprojektowanego przedmiotu. Serdecznie dziękujemy Panu Doktorowi za przeprowadzenie niezwykłych warsztatów specjalnie dla naszego Liceum.

 
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, we wtorek 16 kwietnia po lekcjach, Natalia Homa i Michał Muzyka w imieniu Samorządu Szkolnego przekazali wraz ze świątecznymi życzeniami do Ośrodka Opiekuńczo-Terapeutycznego w Gliwicach, dwie paczki. Znajdowały się w nich zebrane przez uczniów misie i pluszaki, które teraz cieszą małych podopiecznych Ośrodka.
 

 
Z wielką radością zawiadamiamy o wynikach konkursu języka angielskiego FOX, w którym brało udział 16 naszych uczniów. Aż 5 uczestników uplasowało się w pierwszej dziesiątce wyników w Gliwicach. Najwyższe miejsca zajęli odpowiednio: Antoni Jaszcz - 5 miejsce, Natalia Homa - 7 miejsce, Krzysztof Mielczarek - 8 miejsce, Jakub Jakubik - 9 miejsce i Szymon Hankus - 10 miejsce. Nad przygotowaniami do konkursu czuwała Pani mgr Anna Zarmutek. Serdecznie Wam gratulujemy!

3 maja - Święto Konstytucji
Młodzież ALO rozpoczęła obchody Święta Konstytucji już dziś, od wystawy tematycznej, poświęconej drugiej w dziejach świata spisanej konstytucji narodowej. Uznajemy to wydarzenie za ukoronowanie wszystkiego, co dobre i oświecone w polskiej historii i kulturze. W przyszłym tygodniu uczniowie wezmą udział w seminarium historycznym, przygotowanym specjalnie na tę okazję przez Pana mgr Grzegorza Bartusika, doktoranta Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego   

.