Previous Next

Kwarantanna nie pokrzyżowała naszej współpracy w ramach e-twinningu z Liceo Artistico z Modeny. 22 kwietnia spotkaliśmy się z uczniami po raz trzeci. Podczas video-konferencji, uczniowie przedstawili pierwszy etap projektu Whispering Walls. Uczniowie otrzymali zadanie zatytułowane "What if", czyli co mogłoby się wydarzyć na tle znanego budynku lub z udziałem wybranego dzieła sztuki. Z bohaterami niezwykłych historii wybraliśmy się do Rzymu, Dublina, Madrytu, Kordoby, czy Londynu. W Berlinie poznaliśmy bohaterów rodziny, których na lata oddalił od siebie Mur Berliński. W paryskim Luwrze możemy dowiedzieć się, jakie słowa czy komentarze ranią samą Mona Lizę. 
 
Znamy już postaci, miejsce akcji i główne wątki scenariusza. Teraz pora na opracowanie dialogów i prezentację scenek w maju.

Przed Państwem czwarte słuchowisko z cyklu nagrań „Mitów dla dzieci” Grzegorza Kasdepke.
„Chimera, chi, chi” to opowieść o Bellerofoncie – bohaterze, któremu przyszło zmierzyć się ze straszliwą chimerą. Czy wyszedł z tego pojedynku zwycięsko? Koniecznie sprawdźcie ;)

Czyta Martyna z klasy IIa, pełną dramatyzmu ilustrację wykonał Jakub również z klasy IIa.

Zapraszamy!

LINK

Przed Państwem trzecie słuchowisko z cyklu nagrań „Mitów dla dzieci” Grzegorza Kasdepke.
„Tantal, ty okrutniku” to dramatyczna historia ulubieńca bogów Tantala, który postanowił poddać władców Olimpu próbie…

Czyta (wspaniale) Jakub z klasy IIa, historię zilustrowała Karolina również z klasy IIa.

Zapraszamy!

LINK

Uczniowie naszej Szkoły: Mikołaj i Hubert z klasy Ic oraz Kacper z klasy IIa biorą udział w 3. edycji konkursu ekonomicznego - Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych. Konkurs  skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, którzy chcą sprawdzić się jako właściciele wirtualnych przedsiębiorstw.

Na obecnym etapie konkursu nasi uczniowie, pracując zdalnie, podejmują realistyczne decyzje biznesowe dotyczące m.in.: zakupu sprzętu, zatrudnienia pracowników, wyposażenia stanowisk, oferowanych usług i ich cenach. Wyniki eliminacji zostaną ogłoszone 20 maja, finał planowany jest na początek czerwca.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Przedsiębiorczości Revas oraz Revas sp. z o.o. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Więcej na temat konkursu: https://www.fundacja.revas.pl/smm/