Previous Next

Grupa naszych uczniów z klas drugich architektonicznych w semestrze zimowym brała udział w programie „Kształtowanie przestrzeni”. Razem z edukatorką Panią Ewą Odyjas (nauczycielką rysunku architektonicznego w naszej Szkole) zgłębiali zagadnienia estetyki i użyteczności otaczającej nas przestrzeni. Program, jak napisali na swojej stronie organizatorzy, powstał, aby: „kształtować świadome społeczeństwo: ludzi, którzy zgłaszają wartościowe projekty do budżetu obywatelskiego i potrafią zadbać o estetyczne szyldy swoich miejsc pracy; umieją czytać plan miejscowy i zadbać o ergonomię w mieszkaniu; doceniają lokalny koloryt swoich miast i są otwarci na nowoczesne rozwiązania architektoniczne; są częścią społeczeństwa obywatelskiego i nie boją się mieć indywidualnego podejścia do najbliższej przestrzeni; czują dumę płynącą z tożsamości lokalnej i bez kompleksów poruszają się poznając nowe rejony; są odpowiedzialni za swoje miejsce na ziemi”.

W przyszłym semestrze do projektu dołączą uczniowie klasy pierwszej.

Strona programu LINK

Biura Edukacji Kosmicznej ESERO powstały z inicjatywy Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA. Utworzono je, aby tematykę kosmiczną wprowadzać do szkół podstawowych i średnich oraz inspirować nią młodzież do wyboru w przyszłości zawodów inżynierskich lub związanych z naukami ścisłymi. W Polsce koordynatorem programu ESERO jest Centrum Nauki Kopernik. Pani dr Szymaszek znalazła się w elitarnym gronie znawców tematyki kosmicznej, którzy przez najbliższy rok będą prowadzić przedsięwzięcia edukacyjne.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej o programie można przeczytać na stronie: LINK

Poniższe zdjęcie Pani Doktor zostało wykonane 2 lipca 2019 w dniu całkowitego zaćmienia Słońca w Europejskim Obserwatorium Południowym w Chile.

Z radością informujemy, że projekt edukacyjny uczniów z klasy 2c „Pogromcy mitów” otrzymał grant w wysokości 1 000 zł przyznany przez jury konkursu zorganizowanego przez wydawnictwo edukacyjne „Nowa Era”. Oprócz nagrody pieniężnej na realizację projektu do szkolnej biblioteki trafi półroczna prenumerata czasopisma popularnonaukowego „Focus”.

Serdecznie gratulujemy!

O nagrodzonym projekcie naszych uczniów można przeczytać na stronie: LINK

Bardzo miło nam poinformować, że nasi uczniowie Szymon (z klasy IIIb) oraz Jan (z klasy IIb) i Jakub (z klasy IIIb) zajęli kolejno drugie i trzecie miejsca w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr.

Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Serdecznie gratulujemy!

Strona konkursu: LINK