Startujemy w  sobotę 12 października, od godziny 15.00. W programie sporo atrakcji, m.in.: WIZYTA NA STACJI KOSMICZNEJ, WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE, MATEMATYCZNA GRA TERENOWA, QUIZ O KULTURZE oraz 3MT czyli w Trzy minuty o nauce. Jesteśmy także w Bibliotece Głównej Politechniki Śląskiej, z pokazem ART (D)ECO i WARSZTATAMI KONSTRUKCYJNYMI. Szczegółowy program dostępny na stronie https://www.nocnaukowcow.com.pl/skomponuj_swoja_noc

 

Zapraszamy naszych Uczniów, ich Rodziców, Rodzeństwo i wszystkich Przyjaciół naszego Liceum!

Do dzisiaj można jeszcze składać w sekretariacie szkoły prace na konkurs architektoniczny, którego nagrodą jest semestralny kurs przygotowawczy na studia na kierunek architektura oczywiście na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej :) Rozstrzygnięcie już niebawem. Z pewnością jury nie będzie miało łatwego zadania :)

Więcej informacji u Pani mgr Ewy Odyjas – nauczycielki rysunku

Previous Next

W czwartek, 26 września, w naszej Szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Wydarzenie rozpoczęliśmy poza murami naszej szkoły – wspólnym tańcem – belgijką wykonaną na Placu Krakowskim.

Ideą tegorocznego święta języków w naszej Szkole było poznanie krajów, które razem z naszym Liceum biorą udział w międzynarodowym projekcie współpracy szkół europejskich zatytułowanym: „Let’s Read: A Reading Promotion Programme Through Gamification”, czyli: Malty, Hiszpanii, Słowacji, Niemiec, Litwy i Belgii. Zadaniem uczniów było przygotowanie stoiska prezentującego wybrany kraj oraz przedstawienia, które przybliżyłoby Szkole kulturę, czy historię danego państwa. Stoiska uginały się od regionalnych specjałów – można było spróbować ciast, ciasteczek, napić charakterystycznych napojów (miedzy innymi była kawa z lodami), a zapach robionych na miejscu oczywiście belgijskich frytek roznosił się po szkole jeszcze długo po zakończeniu prezentacji :)

Przedstawienia ujawniły, poza kreatywnością, talentem i poczuciem humoru twórców, aktorów oraz organizatorów interaktywnych quizów, również liczne talenty muzyczne w klasach pierwszych, zarówno wokalne, jak i instrumentalne. Usłyszeć zagrany na pianinie „na żywo” hymn Malty, czy zaśpiewany hymn Litwy – bezcenne :)

Dzięki wspólnej zabawie wszyscy uczniowie mogli przekonać się, że każdy z europejskich krajów biorących razem z nami udział w projekcie posiada wspaniałą i bogatą kulturę oraz tradycję, której wspólne odkrywanie, podczas realizacji projektu, będzie na pewno wielką przyjemnością.

Previous Next

W piątek, z okazji dnia przedszkolaka, Politechnika Śląska przygotowała dla małych miłośników nauki warsztaty i pokazy. Również nasze Liceum włączyło się w organizację tego wydarzenia. Pani dr Aleksandra Chrupała wraz z uczennicami z klasy 2A: Martyną, Glorią, Julią i Oliwią przygotowała zajęcia oczywiście z zacięciem architektonicznym ;) Przedszkolaki z Zespołu Przedszkoli nr 4 zostały zaproszone do budowy z kartonów twierdzy Carcassonne, a także do bitwy na papierowe kulki :) Być może w grupie dzielnych przedszkolaków znajdują się przyszli budowlańcy i architekci, albo przyszli uczniowie naszego Liceum ….. :)