Previous Next

W dniu dzisiejszym uczniowie klas architektonicznych Ia i IIa uczestniczyli w krótkich warsztatach przeprowadzonych przez Pana Jana Krupę – absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej oraz studiów magisterskich na Politechnice w Milanie we Włoszech, praktykanta wielu prestiżowych europejskich pracowni architektonicznych. Nasi uczniowie mogli usłyszeć, jak wygląda praca młodego architekta, porozmawiać o współczesnej architekturze i designie oraz otrzymali klika cennych rad, jak dobrze wykorzystać czas nauki i studiów.

Uczniowie klasy Ic uczestniczyli w dniu 28 lutego w spotkaniu zatytułowanym „Prawdziwa lekcja historii” zorganizowanym przez Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych. Młodzież miała okazję wysłuchać osobistych relacji Zesłańców, którzy opowiedzieli o traumie wywózki na Syberię. Doświadczenie takiego międzypokoleniowego spotkania z pewnością było cenne dla dwóch stron: bohaterów okrutnej historii, którzy świadczą o straszliwym losie Polaków w czasie II wojny światowej i wychowanych w wolnym kraju młodych ludzi, którzy ten straszny czas znają jedynie z kart podręczników.

http://gcop.gliwice.pl/galeria/miedzypokoleniowe-spotkanie-z-sybirakami/

Previous Next

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się kwesta zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wspólnie z naszym szkolnym Kołem Wolontariatu. Przygotowano ciasta, babeczki, ciasteczka, które sprzedawano w całej szkole, zbierając datki do puszki. Wszystkie wypieki były wspaniałe, jak w profesjonalnych cukierniach – cieszące oko, ale przede wszystkim podniebienie. To wspaniałe, że tak wielu naszych Uczniów (i z pewnością także Rodziców) oraz Nauczycieli włączyło się w akcję.

Cały dochód dzisiejszej zbiórki zostanie przekazany na konto siedmiomiesięcznego Frania Surdela, który walczy ze rdzeniowym zanikiem mięśni.

Previous Next

W dniu wczorajszym liczna reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru, który daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej.

Mocno trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!