Previous Next

Lekcje z WFu prowadzone są dla uczniów naszej szkoły przez pracowników Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej. Wykorzystując możliwości Uczelni uczniowie ALO korzystają z hali sportowej, a w okresie zimowym z lodowiska. Dodatkowo w tym roku szklonym, dzięki nawiązanej współpracy Politechniki Śląskiej z ośrodkiem sportowym na ulicy Jasnej, uczniowie klas II korzystają nieodpłatnie z różnych form rekreacji w ramach obowiązkowych zajęć: tenisa, ścianki wspinaczkowej, squasha.

Z radością informujemy, ze nasi Uczniowie: Jakub z klasy IIb i Jan z klasy Ib zakwalifikowali się do finału XVII Śląskiego Konkursu Matematycznego. W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 312 uczniów z 62 szkół z całego województwa śląskiego. Finał już 24 marca w Katowicach.

Dodajmy, że nasi finaliści obecnie trenują swoje umiejętności na szkolnym obozie matematycznym w Ośrodku H2O w Kiczycach.

Previous Next

W dniu 17.02.2020 r. uczniowie z klasy Ia: Luiza, Hania, Wojtek i z klasy 1b: Małgosia, Agata, Piotr, Natalia i Aurelia byli z wizytą w Szkole Podstawowej nr 28 w Gliwicach, gdzie w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego (przypada na dzień 21.02) zrealizowali z uczniami klas I-III atrakcyjne warsztaty czytelnicze. Maluchy mogły wysłuchać historii o „Pieskach Pana Kieszkonki”, o „Wilhelmie i aksamitnym nosku”, „Jak mama została Indianką” oraz o pracy „Agencji Detektywistycznej Różowe Okulary”. Dzieci z klas II uczestniczyły w warsztatach etymologicznych pt. „Jak podróżują słowa?” przygotowanych przez Panią dr Aleksandrę Chrupałę.

Była to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia wizyta naszych uczniów u młodszych kolegów. Już planujemy regularną współpracę w ramach Koła Wolontariatu.

Previous Next

Dziś grupa wybranych uczniów ze wszystkich klas Szkoły skoro świt wybrała się na obóz matematyczny do zaprzyjaźnionego ośrodka H2O w Kiczycach. Kryterium udziału w wyjeździe była bardzo dobra ocena z matematyki bądź osiągnięcia matematyczne uzyskane jeszcze w zeszłym roku szkolnym. Przez trzy najbliższe dni nasi zdolni matematycy będą rozwiązywać zadania, łamać głowy nad zagadkami matematycznymi i mamy nadzieję dobrze wspólnie się bawić.

Koszty wyjazdu zostały sfinansowane przez Politechnikę Śląską organ prowadzący naszą Szkołę.