Previous Next

Turniej Wiedzy o Górach

Wczoraj odbyły się w naszej szkole eliminacje do Turnieju Wiedzy o Górach. Jest to międzyszkolny konkurs dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, organizowany przez Oddział Uczelniany PTTK w Gliwicach. To pytania i zadania z zakresu geografii, przyrody, historii, turystyki, sympatyczne nagrody, miła atmosfera. Zawodnicy startują w max. trzyosobowych drużynach. Do finału przechodzi po sześć drużyn gimnazjalnych i licealnych. W tym roku po raz pierwszy turniej zagościł w murach naszej szkoły, a wraz z nim aż 12 drużyn licealnych oraz 11 drużyn gliwickich gimnazjów i szkół podstawowych. Do finału przeszło 6 drużyn z każdej kategorii. Nasze drużyny uplasowały się w połowie stawki, ale niestety odrobiny zabrakło, aby powalczyć w finale. W przyszłym roku odrobimy straty.