IV Rewolucja przemysłowa i nowe zawody przyszłości - wykład w ALO

Dzięki uprzejmosci Pani profesor Małgorzaty Dobrowolskiej, uczniowie profilu politechnicznego mogli dziś wysłuchać wykładu zagranicznych gości. Główny prelegent Pan Profesor Antonio Arcienaga Morales pochodzi z Argentyny, studiował w Madrycie i Buenos Aires, pracuje na Universytecie Lomas de Zamora oraz na Uniwersytecie Salta, gdzie zajmuje się naukowo innowacyjnym zarządzaniem strategicznym.
Przebywa w Polsce na zaproszenie Międzynarodowego Centrum Badań Interdyscyplinarnych Politechniki Śląskiej, brał udział w Kongresie Małych i Dużych Przedsiębiorstw.
Pan Profesor jest wynalazcą, zajmuje się Przemysłem 4.0 oraz nowymi, przyszłościowymi zawodami. W swoim wykładzie opowiadał jak ukierunkować karierę na świat biorąc pod uwagę zmiany na rynku pracy – nowe technologie i zawody przyszłości. Warto dodać, że wykład wygłoszony był w języku angielskim, tak więc nasi uczniowie mogli również przekonać się, że nie jest to dla nich żadna przeszkoda w obcowaniu z wiedzą i nauką.