17 listopada w rybnickim Ośrodku Pracy Pozaszkolnej "Przygoda" miało miejsce wręczenie stypendiów Ministra Edukacji i Nauki dla uczniów, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali znaczące osiągnięcia edukacyjne i sportowe.
Miło nam donieść, że 3 spośród 4 stypendiów przyznanych w delegaturze gliwickiej trafiło do naszej szkoły. W dziedzinie osiągnięć naukowych stypendystą został nasz absolwent Jan Zakrzewski, który osiągnął tytuł laureata z olimpiady informatycznej oraz finalisty z olimpiady matematycznej.
W dziedzinie osiągnięć sportowych, stypendia ministra otrzymały dwie uczennice ALO: Magda Ratyna z klasy 3b i Oliwia Janeczek z klasy 2a. Obie dziewczyny są zawodniczkami klubu Piast Gliwice, gdzie trenują z wielkimi sukcesami krajowymi i międzynarodowymi szermierkę. Poza wynikami sportowymi Magda i Oliwia musiały wykazać się dodatkowo wysokimi wynikami w nauce.
Warto dodać, że w obecnej edycji stypendiów, do ministerstwa wpłynęło blisko 3 tysiące wniosków, a otrzymało je niespełna 400 osób z całej Polski. W województwie śląskim szkoły wytypowały prawie 300 kandydatów, ale nagrodzono jedynie 31 z nich, w tym naszą zwycięską Trójkę. Serdeczne gratulacje dla Magdy, Oliwii oraz Janka. Janek jest już studentem UJ, ale trzymamy kciuki za powtórzenie tego osiągnięcia przez nasze sportsmenki w przyszłym roku szkolnym.

stypendium ministra